Duża korekta dla DeFi, ponieważ Bitcoin ponownie odrzucony powyżej 40 000 $: Co dalej?

Rynek DeFi mocno się skorygował, gdy bitcoin spadł poniżej 40 000 USD, ale analitycy twierdzą, że prawdopodobne jest ożywienie.

Zdecentralizowany rynek finansowy lub rynek DeFi odnotował gwałtowną korektę w ciągu ostatnich 12 godzin, ponieważ Bitcoin ( BTC ) nie był w stanie pokonać poziomu 41000 USD.

Tymczasem analitycy twierdzą, że zyski z głównych tokenów DeFi wracają do Bitcoin , mimo że rynek DeFi wciąż pozostaje w tyle, pomimo ożywienia BTC w ciągu ostatniego tygodnia.

Więc co dalej z rynkiem DeFi?

Zarówno główne tokeny bluechip DeFi, jak i kryptowaluty o małej kapitalizacji rynkowej walczą o odzyskanie wartości względem Bitcoin w ciągu weekendu.

Typowe zasoby bluechip DeFi obejmują Aave (AAVE), SushiSwap (SUSHI), Uniswap (UNI), Maker ( MKR ), Compound (COMP) i Synthetix (SNX).

Główne tokeny DeFi z nieco mniejszymi limitami rynkowymi to Alpha Finance (ALPHA), Yearn.finance (YFI) i 0x (ZRX).

Głównym powodem korekty rynku DeFi jest to, że zyski z tokenów DeFi wpływały do ​​Bitcoin, gdy BTC zaczęło się cofać

Ten trend wzmocnił presję sprzedaży tokenów DeFi, zwłaszcza że para Bitcoin / Ether ( ETH ) odnotowała krótkoterminowe osłabienie w ciągu ostatnich dwóch dni.

Jednak rynek kryptowalut rozwija się szybko, a zatem dynamika rynku może się szybko zmienić w ciągu najbliższych dni, szczególnie po uruchomieniu kontraktów terminowych na CME Ether w poniedziałek.

W tym samym czasie kolejny rajd DeFi może być wywołany przez cenę Bitcoina, która tym razem wyraźnie przekroczyła 40 000 USD i skonsolidowała się między 41 000 a 42 000 USD, co stanowi rekord wszechczasów.

Aby to się urzeczywistniło, Ether musiałby dogonić Bitcoin i odzyskać tempo powyżej 1700 USD w krótkim okresie. Na razie ETH pozostaje w tyle za Bitcoinem, a para ETH / BTC walczy o odzyskanie.

To, czy ETH odzyska 1700 USD jako obszar wsparcia, będzie prawdopodobnie kluczowym czynnikiem decydującym o trajektorii rynku DeFi w dającej się przewidzieć przyszłości.